Call Us : +98-51-38525230 - Mail : info@aptc.ir

Azarakhsh Power Transmission Co.

Engineering services of transmission and line substation and power plants.

Azarakhsh Power Transmission Co.

Accomplishing and consulting repair and maintenance projects of PM .

Azarakhsh Power Transmission Co.

Starting up CIS,DCS and Conventional substations.

خدمات مهندسی پست های انتقال،خطوط و نیروگاه


 

خسارت های طوفان اخیر به تاسیسات برقی ایران

سرویس صنعت برق نیوز:  تندباد و توفان چند روز گذشته در نقاط مختلف کشور خسارات زیادی برجای گذاشت. متاسفانه در این بین بیش از ده تن از هموطنانمان جان خود را از دست داده و ده ها نفر نیز زخمی و مجروح شدند. این طوفان و تندباد در شهرهای مختلف کشور خسارات متعددی را برجای گذاشت و خاموشی های مختلفی را ایجاد نمود که هنوز هم برخی از آنها ادامه دارد.

به گزارش برق نیوز در تهران بی برقی چندین ساعت در برخی از مناطق ادامه داشت اما همان شب وضعیت به حالت عادی برگشت. برق در برخی مناطق شهرهای تهران و کرج قطع شده بود. دیباجی، اختیاریه، آزادی، سعادت آباد، شهرک غرب از جمله مناطق تهران بودند که خاموش شدند. در شمیرانات هم با هماهنگی شرکت برق چندین ساعت برق قطع شد که بعد از فروکش کردن سیل دوباره برق وصل گردید. مجتبی عبداللهی، معاون خدمات شهری شهرداری تهران در این باره گفت: 50 مورد حادثه در تهران بر اثر توفان رخ داد که شامل واژگونی تیر چراغ برق، کنده شدن کابل برق و شکستن درختان می‌شود.

شهر پردیس بر اثر این طوفان به خاموشی سراسری رفت. هشت پست‌ برق استان تهران قطع شد که قطعی سراسری رخ داد و پس از ساعاتی این پست‌ها به مدار برگشتند و وضعیت برق به حالت عادی برگشت.

در البرز براثر توفان عصر یکشنبه شبکه های برق استان دچار خسارت شد و برخی از مناطق البرز در تاریکی فرو رفت. با تلاش پرسنل فنی شرکت توزیع برق استان البرز بلافاصله کار ترمیم و بازسازی شبکه ها آغاز شد و تا صبح روز بعد به استثنای روستای سیجان واقع در جاده چالوس، قطعی برق دیگر مناطق استان برطرف شد.

وزش تندباد نیز در آزاد راه قزوین - تهران موجب قطع برق روشنایی آزاد راه و برخی اماکن خدمات رفاهی این محور شد.

طوفان و تگرگ در شهرستان رودبار جنوب خسارتهای سنگینی برجای گذاشت. فرماندار رودبار بیشترین خسارت های وارد شده را در روستاهای بخش جازموریان از جمله چاه حسن ، خرمشهر ، محمدآباد کتکی و زیارت میرمقداد دانست و گفت: بر اثر طوفان ، 12 تیر برق فشار متوسط و ضعیف شکست و 4 تیر برق فشار قوی دچار خمیدگی شد و برق 4 روستای منطقه قطع شد. وی همچنین افزود: طوفان و تگرگ باعث شکستگی مقره های برق ، ازبین رفتن سیستم روشنایی معابر در برخی روستاها و آبگرفتگی روستای نهضت آباد شد.

طوفان و تند باد در اردکان یزد موجب قطعی برق چند منطقه و هفت مورد افتادگی تیر برق شد.

در پی رخداد طوفان در شهرستان آبیک قزوین، برق‌رسانی به روستاهای این شهرستان با اختلال مواجه شد و چندین ساعت بی برقی را تجربه کردند. طوفان به تاسیسات برقی خساراتی وارد کرد.

به علت طوفان برق برخی مناطق قزوین به علت شکستگی تیرهای برق دچار شکستگی و برق چند روستا قطع شده بود که در حال حاضر مشکل قطع اتصال مرتفع و برق همه این روستاها وصل شده است.

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق گیلان درباره میزان خسارت ناشی از بارندگی به تاسیسات برق استان گفت: هیچ گونه خسارتی در شبکه های توزیع برق گیلان ایجاد نشده است. وی با اشاره به اینکه قطع برق موردی در اسرع وقت برطرف شد، یادآور شد: آمادگی مدیران موجب جلوگیری از خسارت های احتمالی بارندگی به تاسیسات برق استان شد.

قاسم شهابی مدیرعامل توزیع مازندران با اشاره به اینکه سیلاب اخیر بیشترین خسارت را در شهرستان، سوادکوه، بابل، ومحدوده هراز داشته است، رقم این خسارتها را حدود ۱۰ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اعلام کرد. وی اظهار داشت: این خسارتها شامل، سقوط تیرهای برق، سوختن ترانس و شبکه و غیره بوده که بر شرکت برق تحمیل شده است. خاموشی ها کاملا برطرف شده است.

?>
بازگشت>>
 
تماس با ما
کد امنیتی:

آدرس دفتر مركزي:

مشهد - بزرگراه شهید کلانتری - بین میدان جهاد و جمهوری اسلامی

آدرس دفتر تهران :

ميدان ونك خيابان ملاصدرا- شيخ بهائي شمالي شماره 88 طبقه چهارم

صندوق پستي :

91735-1187

تلفن :

051-38525230

نمابر :

051-38525233