Call Us : +98-51-38525230 - Mail : info@aptc.ir

Azarakhsh Power Transmission Co.

Engineering services of transmission and line substation and power plants.

Azarakhsh Power Transmission Co.

Accomplishing and consulting repair and maintenance projects of PM .

Azarakhsh Power Transmission Co.

Starting up CIS,DCS and Conventional substations.

خدمات مهندسی پست های انتقال،خطوط و نیروگاه


 

دوباره مصرف برق رو به فزونی گرفت/ روزهای آرامی که پیش بی

سرویس صنعت برق نیوز: شاید مسئولان و مدیران ارشد وزارت نیرو هم فکر نمی کردند این روزهای تابستان و شرایط بحرانی و دشوار تامین برق مورد نیاز کشور را اینچنین راحت و آسوده پشت سر بگذارند.

به گزارش برق نیوز تغییر جوی آب و هوای کشور به حدی است که باعث کاهش بیش از 10 درجه ای دمای هوا در کشور شده است. دمایی که هر یک درجه آن در تابستان و در روزهای پرباری شبکه بیش از 500 مگاوات به مصرف برق کشور اضافه می کرد.

بارندگی های اخیر گرچه باعث سیل در نقاط مختلف کشور و وارد شدن خسارات زیادی به مردم و حتی شبکه برق شد اما باعث شد تا تب مصرف برق در کشور فروکش کند به حدی که کمتر از میزان مصرف برق در سال گذشته باشد.

در روزها پرباری شبکه، خاموشی‌های پراکنده زیادی شبکه برق کشور را درگیر خود کرد که دلیل اصلی آن عدم تحمل شبکه و در پی آن ذوب شدن سیم‌های برق و اضافه بار شدن ترانسفورماتورها و عمل کردن رله‌های فرکانسی حفاظت شبکه های توزیع و فوق توزیع بود. این خاموشی ها و نوسانات فرکانسی و ولتاژی نیز د روزهای اخیر کم شده و دیگر خبری از انتقادات و خاموشی های گسترده نیست.

20 تیرماه 94 در ساعت 14:26 پیک مصرف برق بالاترین رکورد خود رازده است که برای اولین بار از مرز 50 هزار مگاوات عبور کرد و به مقدار 50178 رسید. رکوردی که احتمال تکرار آن در صورت تداوم وضعیت آب و هوایی مناسب کم خواهد بود.

دیروز بعد از یک هفته برای اولین بار مصرف برق دوباره رو به فزونی گرفت و در مقایسه با سال گذشته بیشتر شد. هر ساله بیشترین مصرف برق ایرن در روزهای اول مرداد صورت می گرفت و اعلب رکورد سالانه مصرف برق در این روز ها رخ می داد. سال گذشته نیز رکورد مصرف برق ایران در سال 93 روز 4 مردادماه اتفاق افتاد اما امسال این روزها به خوبی سپری شده و دیگر خبری از آن مصارف افسارگسیخته نیست.

اگر تا 15 مرداد پیک برق ایران از 50 هزار مگاوات عبور نکند به نظر می رسد همین رکورد 20 تیرماه پا برجای بماند تا هیچگاه مصرف برق امسال به خط قرمز وزارت نیرو که 51 هزار مگاوات اعلام شده بود نرسد. خط قرمزی که خیلی از کارشناسان شکستن آنرا در این تابستان حتی برای چند روز حتمی می دانستند اما این اتفاق نیفتاد و شبکه برق روزهای آرامی را سپری می کند.
?>
بازگشت>>
 
تماس با ما
کد امنیتی:

آدرس دفتر مركزي:

مشهد - بزرگراه شهید کلانتری - بین میدان جهاد و جمهوری اسلامی

آدرس دفتر تهران :

ميدان ونك خيابان ملاصدرا- شيخ بهائي شمالي شماره 88 طبقه چهارم

صندوق پستي :

91735-1187

تلفن :

051-38525230

نمابر :

051-38525233